RT Kinetic - шаблон joomla Продвижение
Четвер, 10 лютого 2011 20:27

Реєстрація та зняття з реєстраційного обліку фізичних осіб

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Сектор у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Кузнецовського МВ УМВС повідомляє та звертає увагу громадян на необхідність реєстрації свого місця проживання.

Статтею 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування та вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Для врегулювання відносин, що пов’язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантується Конституцією України і закріпленні Загальною Декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними актами, Верховна Рада України 11 грудня 2003 року ухвалила Закон «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» № 1382-15, який набрав чинності з 15 січня 2004 року.

Законом визначено два принципово важливі правові положення. Перше зводиться до того, що громадянам України гарантується свобода пересування та вільний вибір місця проживання на всій території України. Друге положення полягає в тому, що реєстрацію місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можна сприймати за умову реалізації прав і свобод, як так само не можна вважати і підставою для їх обмеження. Закон визначає реєстрацію місця проживання особи, як внесення до паспортного документа відомостей про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси та внесення цих даних до відповідного державного реєстру.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» для реєстрації місця проживання заявника чи неповнолітньої дитини за зазначеною адресою особа подає письмову заяву (зразок заяви про реєстрацію місця проживання фізичної особи в Україні затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 985 від 28 липня 2004 року), паспорт, квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати та два примірника талонів зняття з реєстраційного обліку з попереднього місця проживання.

Підставою для реєстрації місця проживання заявника за певною адресою визнаються ордер, свідоцтво про право власності, договір найму ( піднайму, оренди), тощо. У разі відсутності документів, зазначених як підстава для реєстрації, необхідна згода власника/співвласників житла або їх уповноважених органів, наймача та членів його сім’ї. Всього в 2010 році до сектору ГІРФО по питанню реєстрації звернулося 2404 особи.
Згідно з частиною першою ст.65 Житлового Кодексу України наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім"ї, вселити у займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення неповнолітніх дітей до батьків зазначена згода не потрібна.

Законом України «Про соціальний захист бездомних громадян та безпритульних дітей» передбачена реєстрація за місцем знаходження при спеціалізованих закладах (притулках, інтернатах, спецустановах, тощо). Так, СГІРФО протягом 2010 року зареєстровано 15 осіб, за місцем знаходження, що дає змогу документувати їх паспортами громадянина України та відповідно, реалізувати ними своє право на соціальний захист, отримання пенсій та соціальної допомоги.
Питання зняття з реєстраційного обліку громадян регулюється статтею 7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» та проводиться на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності чи права користування житлом, визнання особи померлою або безвісно відсутньою). Діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто. Зняття з реєстрації неповнолітніх дітей, які не мають батьків та осіб,стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування. До досягнення фізичною особою 16 років вона обмежена у вільному виборі місця проживання і повинна проживати з батьками або з одним із батьків, чи з особою, яка їх замінює.

Протягом 2010 року знято з реєстраційного обліку 1566 чоловік.

Статтею 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення за проживання без реєстрації передбачено адміністративне стягнення у вигляді попередження або штрафу в розмірі від 17 до 51 гривні. В 2010 році до адміністративної відповідальності за проживання без реєстрації було притягнуто 518 осіб.

Спеціаліст СГІРФО Кузнецовського МВ
І.І.Продащук

Додати коментар

Правила


Захисний код
Оновити